CFR Cluj a fost eliminată scandalos din Cupa României

Autor: Claudiu.Padurean din 27 octombrie 2017, Vizualizari: 930

CFR Cluj a fost eliminată scandalos din Cupa RomânieiLiderul al zi al Ligii I, CFR Cluj, a fost eliminată din Cupa României de către FC Botoşani. La finalul meciului, antrenorul Dan Petrescu a răbufnit şi a acuzat arbitrajul. De asemenea, el şi-a arătat nemulţumirea faţă de faptul că alţi competitori ai echipei clujene au făcut aluzii că CFR Cluj ar fi fost favorizată de arbitraj, până acum, în Liga I.

În partida cu FC Botoşani, scorul a fost deschis de Omrani, în minutul 42, iar Rodroguez a egalat în minutul 69. Cele 90 de minute regulamentare de joc s-au încheiat cu acest scor, la fel ca şi cele 30 de minute de prelungiri. La loviturile de departajare, au ratat Nistor, Păun şi Deac, iar FC Botoşani s-a calificat cu scorul de 4-3.